GOOGLE REKLAMA / PPC REKLAMA 

Tvorím online stratégie riadené kreativitou a dátami. Pre lokálne firmy a aj zavedené značky.

Keď začínate podnikať v online prostredí, bez jednej veci sa nikdy nezaobídete. Samozrejme, potrebujete produkt či službu, potrebujete web stránku, dôležité je aj logo/ brand, firemný dizajn, prípadne firemný profil na sociálnych sieťach...

No nič z toho by vám samo o sebe predaje neprinieslo. To, čo budete potrebovať, je dostať na web čo najväčšiu cielenú návštevnosť. Viac návštevníkov na webe. Lepšie výsledky. Vyšší online predaj s PPC reklamou od Googlu. Oslovíte milióny nových zákazníkov s reklamou vo vyhľadávaní, Google nákupoch či Youtube.  

STAROSTLIVOSŤ

O vaše PPC kampane sa starám ako o vlastné, snažím sa z každej kampane dostať maximum, aplikujeme len tie najlepšie stratégie. 

EFEKTIVITA

Šetríme rozpočet, zvyšujeme zisk a objavujeme skrytý potenciál každej PPC reklamy pravidelnou optimalizáciou s sledovaním výsledkov. 

REPORT

Na konci mesiaca posielam detailný report ako boli použité vaše peniaze, aké aktivity boli vykonané a ako sa darí každej kampani. 

Čo je PPC reklama v Google Ads ?

Google je najobľúbenejší vyhľadávač na svete. Na Slovensku ho využíva okolo 98% "internetovej" populácie.

Keďže je to najnavštevovanejšia stránka takmer v každej krajine na svete, je to zároveň aj obrovský reklamný priestor pre spoločnosť Google, ktorým môže svoj vyhľadávač monetizovať.

Funguje na princípe kľúčových slov a teda kedykoľvek užívatelia zadajú nejakú frázu do vyhľadávača, môže sa im nad neplatenými výsledkami zobraziť reklama cielená na vyhľadávané frázy. To prináša 3 hlavné výhody:

 1. Vo výsledkoch vyhľadávača sa zobrazíte okamžite. Na rozdiel od "reálnych" organických výsledkov, ktorých rankovanie na prvej strane je často vec mesiacov či rokov.
 2. Môžete presne špecifikovať, na aké slová chcete cieliť. Od všeobecných (napríklad dovolenky), po úplne špecifické (napríklad dovolenka vietnam so sprievodcom jún 2020)
 3. Môžete presne zadať znenie vašej reklamy, vrátane cien, výhod či "call-to-action" prvkov. Na rozdiel od orgnaických výsledkov, ktoré zaindexujú iba text zadefinovaný na vašom webe.


FORMÁTY Google Ads

Google Ads ponúka množstvo formátov, ktoré sú najlepšie pre váš produkt/ službu definujeme pri konzultácii. V skratke však môžeme hovoriť o týchto hlavných formátoch:

 • Textová reklama vo vyhľadávaní. Ide v zásade o platené výsledky vyhľadávania.
 • Reklama v nákupoch Google. Ide o výsledky vyhľadávania, ktoré zobrazujú konkrétny produkty vo vašej ponuke aj s cenou.
 • Bannerová reklama na weboch v obsahovej sieti Google
 • "Emailová" reklama v službe Gmail (reklamné emaily).
 • Video reklama v sieti YouTube.

VÝHODY Google Ads

 • Zobrazenie reklamy je zadarmo
 • Platíte iba za kliknutia na reklamu
 • Regulácia - mediálny rozpočet sa dá regulovať podľa vašich potrieb. Opäť žiadne limity.
 • Návštevnosť stránky máte pod kontrolou
 • Cielenie reklamy - relevantnosť reklám, oslovujete iba cieľovú skupinu užívateľov
 • Efektivita - okamžité výsledky a rýchla návratnosť investície
 • Merateľnosť - presné štatistiky a merateľnosť výkonu reklám (aj v Google Analytics ) 
 • Remarketing - oslovujete ľudí, ktorí už navštívili web stránku
 • Zviditeľnenie na všetkých zariadeniach
 • Lokálne alebo globálne pokrytie


Koľko stojí Google reklama

Dobrou správou je, že reklama v Google vás stojí toľko, koľko ste ochotný minúť. Ak sa rozhodnete preinzerovať 500€ mesačne, preinzerujete toľko. Ak sa rozhodnete preinzerovať viac, tak zaplatíte viac. Ak menej, tak menej.

Zlou správou je, že cenu za kliky už nemáte úplne vo svojej moci. Keďže Google Ads funguje na princípe aukcie a teda ak je niekto ochotný zaplatiť za klik viac ako vy, môže vás ľahko preskočiť za predpokladu, že jeho reklama je relevantná a užitočná pre ľudí.

Pokiaľ ide o cenu za kliky, tie sú rôzne v závislosti od formátu, oblasti a konkurenčnosti. Na Slovensku sa môžu vo vyhľadávacej sieti ceny klikov pohybovať od 20 centov po 2€ a viac.

Ďalším výdavkom je cena za prácu - nastavenie a správu Google relám.Tu takisto platí, že si ju môžete dať niekým nastaviť za drobné, ale potom nemôžete očakávať uspokojivý výsledok. Kvalitné nastavenie a správa kampaní si vyžaduje strategické rozmýšľanie a takisto uvažovanie v súvislostiach.

.

Nie som agentúra, ktorá Vám reklamy nastaví len podľa tabuliek a automaticky. Budem sa snažiť pochopiť Váš produkt aj Vašich zákazníkov a aplikovať poznatky do nastavenia tak, aby reklama zarábala. 

POĎME PREDÁVAŤ ONLINE